عملیات اجرایی ساخت نخستین «مدرسه سبز» در یزد آغاز شد

عملیات اجرائی ساخت اولین مجتمع آموزشی "مدرسه سبز" در استان یزد در منطقه سید گلسرخ یزد با زیر بنای 10 هزار متر مربع با اعتبار پانزده میلیارد تومان از

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان یزد ، عملیات اجرائی ساخت اولین مجتمع آموزشی مدرسه سبز در استان یزد صبح امروز در منطقه سید گلسرخ یزد با زیر بنای 10 هزار متر مربع و با اعتبار پانزده میلیارد تومان از اعتبارات ملی آغاز شد.

محمدرضا عارفی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در حاشیه آغاز به کار ساخت این مجموعه اظهار داشت: ساخت مدرسه سبز با هدف ارتقا شاخص‌های زیست محیطی در فضا‌های آموزشی، آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کاهش آلایندگی‌های ناشی از مصرف انرژی از ویژگی‌های این مدرسه است، همچنین زیرساخت‌های آن بر اساس شاخص‌های محیط زیست، هوشمندسازی می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد ادامه داد: در مدرسه سبز آموزه‌های مربوط به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در قالب دوره‌های مختلف و نیز نحوه مصرف بهینه در بخش‌های گوناگون به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

عارفی  با اشاره به اینکه احداث و توسعه مدارس سبز به عنوان یکی از رویکرد‌های اصلی سازمان نوسازی مدارس کشور دردستور کار جدی قرار دارد گفت: احداث مدرسه سبز با هدف تعالی و بروزشدن فضاهای آموزشی که در سطح بین‌المللی است اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: به وسیله این مجموعه آموزشی، اقدامات گسترده‌ای در حوزه فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست در استان و حفظ انرژی برای دانش‌آموزان انجام می‌شود.