آغاز عملیات اجرایی دبستان شاهد مهریز برگزار شد

آغاز عملیات اجرایی دبستان 12 کلاسه شاهد مهریز با حضور مسئولین استان برگزار شد

آئین کلنگ زنی دبستان 12 کلاسه شاهد مهریز با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان یزد،نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی، فرماندار مهریز وجمعی از مسئولین استان و شهرستان در مهریز  به زمین زده شد.
فرماندار مهریز در این آئین گفت: تضمین آینده نظام جمهوری اسلامی، تربیت نیروهای انسانی کارآمد و متعهد است.

رضا زارع زاده افزود: کیفیت فضای آموزشی قطعاً در رسیدن به این آرمان‌ها تاثیرگزار خواهد بود و موجب می‌شود کادر آموزشی مدارس نیز با طیب خاطر، خدمتگزار مردم و پشتوانه این نظام باشند.
وی افزود: تربیت و تعلیم نیروی انسانی در گرو همکاری بخش های مختلف جامعه تحقق می یابد و باید همه آموزش و پرورش را در اجرای اهداف انقلاب اسلامی کمک کنند.
نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: همگرایی و وحدت مسئولین به ویژه در کارهای عمرانی موجب می شود نتیجه مطلوب به دست آید.
محمد رضا صباغیان
  با تأکید بر مسئولیت سنگین معلمان در قبال فرزندان مردم گفت : معلمان در کنار آموزش و تربیت نسل آینده، تزکیه نفس را سرلوحه کار خود قرار دهند و آن را به‌عنوان یک تجربه به دانش آموزان منتقل نمایند.

مدیر کل نوسازی مدارس استان در این آئین گفت: این مدرسه 12 کلاسه از محل اعتبارات ملی طرح تخریب و بازسازی، در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع و با اعتبار 3 میلیارد تومان احداث خواهد شد.

دکتر عارفی خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات استانی سال 97  تعداد 60 پروژه نیمه تمام در استان از محل اعتبارات ملی سال 97 تامین اعتبار شد و  تخصیص لازم حدود 700 میلیارد ریال در نظر گرفته شده که در سه طرح ( تخریب و بازسازی ، تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی ملی  و استانی و نیمه تمام خیری) که مجموع پروژه ها با زیر بنایی در حدود 95 هزارمترمربع در حال پیشرفت فیزیکی می باشد که اکثریت این طرح ها شامل پروژه هایی هستند که چندین سال بصورت نیمه تمام متوقف شده بودند که این موضوع مشکلاتی را به جهت کمبود فضاهای آموزشی برای استان ایجاد کرده که با پیگیری های انجام شده از طریق کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و سازمان نوسازی مدارس کشور برای پروژه های نیمه تمام استان در سال 97 تامین اعتبار شد و موافقتنامه اعتبارات برای پروژ ها اخذ شده و برای اولین بار در استان یزد اعتبارات ملی برای پروژه های این اداره کل تخصیص 100 درصدی صورت گرفته است..