برگزاری هشتمین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی مدرسه ایرانی معماری ایرانی در شهر جهانی یزد

​مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد از برگزاری هشتمین همایش و نمایشگاه ملی و اولین همایش بین‌المللی " مدرسه ایرانی معماری ایرانی در اسفند ماه سال‌جاری در

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان یزد محمد رضا عارفی گفت: در راستای اجرایی کردن اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، این سازمان در نظر دارد با همکاری دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد و جمعی از صاحب‌نظران معماری کشور، این رویداد علمی را در تراز سند برنامه زیرنظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری برگزار کند.

وی افزود: ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها، جامعه فنی، مهندسی و معماری، اساتید دانشگاه و دانشجویان از مخاطبان اصلی این رویداد علمی هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با بیان اینکه این همایش در چهار بخش برگزار می‌شود، اضافه کرد: این همایش دارای بخش‌های علمی، طراحی، طرح‌های اجرا شده و عکاسی است.

عارفی در ادامه با توجه به موضوعات و محورهای مقالات ارائه شده به این همایش، بیان کرد: هویت بخشی به فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی و احیاء معماری اسلامی ایرانی با رعایت الگوهای بومی، الگوهای توسعه پایدار در آمایش سرزمین و اقتضائات محیط‌های آموزشی، تربیتی و جمعیتی، مکان‌یابی مدارس و مراکز، تکنولوژی ساخت و صنعتی‌سازی، مدرسه سبز و ملاحظات ارگونومیک و فضاهای آموزشی است.

عارفی یادآور شد: به نفرات برگزیده اول تا سوم این همایش، جوایز نقدی اهدا می‌شود. در ضمن در صورت تأمین منابع مالی، طرح‌های برگزیده در قالب قرارداد مشاوره، در دستور کار اجرایی ادارات کل استان‌ها قرار می‌گیرد.

مدیرکل  نوسازی مدارساستان یزد با اشاره به زمان و مکان برگزاری این رویداد علمی، گفت: این همایش 14 الی 16 اسفند ماه سال جاری در دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد برگزار می شود و متقاضیان برای شرکت در آن می‌توانند چکیده مقالات خود را تا 10 آذرماه  و طرح‌ها را تا 15 بهمن ماه به دبیرخانه همایش واقع در یزد، بلوار دانشجو، سه راه تعاون، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد ارسال کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت  www.is.dres.ir مراجعه کنند.